Taniec brzucha krok po kroku

Istnieją różne rodzaje kursów tanecznych – zajęcia dla cheerleaderek, dla par, zumba czy też taniec brzucha. Jeśli chodzi o ostatnią pozycje, to trzeba przyznać, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Na zajęcia z tańca brzucha przychodzą głównie dziewczęta i młode kobiety. Można też ewentualnie spróbować nauczyć się go przez Internet. Ten orientalny taniec polega przede wszystkim na odpowiednim poruszaniu brzuchem, biodrami, klatką piersiową i rękami. Natomiast nie koniecznie wykonuje się go w miejscu. Istnieją całe układy taneczne, złożone z różnych ciekawych figur i elementów ruchowych. Zazwyczaj osoby, które idą na zajęcia z tańca brzucha liczą nie tylko na to, że nauczą się poruszać w kuszący sposób, ale również że poprawią swoją kondycję fizyczną. Rzeczywiście ruchy, jakie wykonuje się podczas tego bliskowschodniego tańca pozwalają wzmocnić mięśnie brzucha, bioder, kręgosłupa, pośladków i nóg. Ciekawostką jest to, że poleca się go także kobietom w ciąży.

Najprostsza „instrukcja” dotycząca tańca brzucha polega na opisaniu ruchów bioder, wibracji i ósemek. Oczywiście należy je wykonywać do odpowiedniej muzyki, najlepiej orientalnej.  Biodra mogą pracować do przodu i do tyłu lub zakreślać koła. Inna możliwość to naprzemienne ruchy bioder – jedno w górę, drugie w dół i odwrotnie. Ważne jest to, aby tylko one się ruszały. Pozostałe części ciała pozostają tutaj nieruchome. Natomiast wibracje to bardzo szybkie potrząsanie miednicą, a także ramionami. Plecy mają pozostać proste i nieruchome. Kiedy opanuje się już takie ruchy bioder można zacząć zakreślać nimi ósemki. Teoretycznie może wydawać się to proste, ale wymaga nieco ćwiczeń, aby wykonać taki ruch prawidłowo. Kolejna sprawa to robienie kręgów klatką piersiową. Biodra są wówczas nieruchome. Dochodzą też specyficzne ruchy rąk, które jednak zwykle bywają spontaniczne. Połączenie różnych ruchów typowych dla tańca brzucha pozwala na tworzenie ciekawych i pięknych układów. Kiedy widzi się taki układ na początku zajęć może wydawać się skomplikowany, ale kiedy przechodzi się kolejno wszystkie jego etapy zaczyna być coraz łatwiejszy. Taniec brzucha bywa również elementem różnych nie koniecznie orientalnych układów, stylów i tańców, chociażby zumby.