Podstawowe kroki taneczne na wesele

Chyba każdy z nas otrzymał kiedyś zaproszenie na wesele. Jest to oczywiście bardzo miłe, ale wiąże się też z różnego rodzaju przygotowaniami. Trzeba znaleźć odpowiedni strój, dodatki, no i dobrze byłoby opanować chociażby najprostszy taniec w parze.

Okazuje się, że niektórych tańców towarzyskich można nauczyć się online. Jest to szybki i praktyczny sposób, żeby poznać i opanować kroki prostego tańca. Bez wychodzenia z domu można dowiedzieć się jak tańczyć niezawodne i uniwersalne 2 na 1. Oczywiście najlepiej od razu uczyć się i ćwiczyć w parze. Zazwyczaj na wesele wybieramy się z osoba towarzyszącą, więc prawdopodobnie również będzie zainteresowana poznaniem prostego układu tanecznego. Jeśli jednak ktoś wybiera się na wesele bez partnera nie powinien się martwić, że samodzielna nauka to za mało. Poza tym zawsze można poprosić o pomoc nawet przyjaciółkę albo rodzeństwo. Chodzi o to, żeby chociaż raz spróbować jak wygląda tańczenie 2 na 1 w parze.

Na szczęście jeśli jest się gościem na weselu, to nie trzeba przechodzić specjalnych zajęć tanecznych dla narzeczonych. W końcu nie każdy ma na to czas i ochotę. Instrukcja dotycząca kroków do 2 na 1 jest na tyle prosta, że wystarczy skorzystać z porad, które można znaleźć w Internecie. Poza tym można obejrzeć tam filmiki, które również na pewno będą pomocne. Taniec 2 na 1 nazywany jest też discofoxem. Z jego kroków można korzystać tańcząc do wielu rodzajów muzyki.  Poza tym bez większego problemu można wykonywać obroty czy inne ruchy taneczne, nie gubiąc kroków. Jeśli wybieramy się na wesele we dwójkę, to można wcześniej opracować jakiś ciekawy układ i stosować go potem na parkiecie. Jeśli chodzi o kroki, to u kobiet wyglądają one w następujący sposób: na raz robi się krok prawą nogą w bok, na dwa unosi się delikatnie lewą nogę i znów stawia, na trzy dostawia się ją do prawej. Partner zaczyna w związku z tym od lewej nogi. Można też znaleźć takie opis: partnerka – prawa noga w bok, lewa noga w bok, następnie prawa noga w tył i powrót na lewą nogę. Partner odwrotnie.