Nauka zumby w domu

Dla osób, które chcą zacząć uprawiać jakąś formę aktywności fizycznej i lubią tańczyć dobrym rozwiązaniem może być zumba, tym bardziej że jeśli ktoś ma niewiele czasu, to może nawet uczyć się jej w domu.

Skoro nawet tańca towarzyskiego można uczyć się przez Internet, to zumby z pewnością też. Najprościej mówiąc jest ona połączeniem tańców latynoamerykańskich i gimnastyki. Jeśli chcemy się jej uczyć w domu, to trzeba dotrzeć do filmików, w których instruktor pokazuje najpierw kolejne kroki i figury, a potem można oglądać jak należy je wykonywać do muzyki. Zwykle jeden trening to jeden układ choreograficzny. W każdym z nich można odnaleźć elementy samby, salsy, mambo, soca, merengue, hip-hopu, a nawet tańca brzucha czy bollywood. Taki aerobik w rytmie latino pozwala na poprawienie kondycji, spalenie zbędnych kalorii, a także bardzo poprawia nastrój. Na pewno warto znaleźć kilka razy w tygodniu chwilę na spokojne poćwiczenie zumby.  Jeśli będziemy robić to w domu być może motywacja będzie mniejsza, podobnie jak dokładność wykonywanych układów, ale za to plusem jest oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać na kurs, a tuż przed ćwiczeniami można nastawić pranie, które zostanie rozwieszone po zakończonym treningu.

Dużym plusem zumby jest to, że nie jest nudna. O ile zwyczajny aerobik staje się dość szybko monotonny i przez to bardziej męczący, to taneczna zumba jest świetną zabawą. Myśl o tym, że jednocześnie spala się tkankę tłuszczową czyni ją jeszcze lepszą. Ruchy opracowane są w taki sposób, aby osoby ćwiczące zumbę czuły się potem również zrelaksowane. Oczywiście jest to też spory wysiłek, ale dzięki tanecznej formie ćwiczeń nie odczuwa się tego tak bardzo. Domowa nauka zumby wymaga też odpowiedniego przygotowania pokoju. Chodzi o to, że trzeba mieć odpowiednio dużo miejsca, żeby całkiem swobodnie się poruszać. To bardzo ważne, bo jeśli ruchy będą ograniczone i niepewne, to nie osiągnie się pożądanych rezultatów. Zawsze warto też zacząć od rozgrzewki, żeby nie nadwyrężyć mięśni czy stawów.